Szkło artystyczne

Leśna huta szkła

Ręcznie wytapiane i dmuchane na zamówienie szkło artystycznego powstaje w Prywatnej Hucie Historycznego Szkła. W procesie produkcji wykorzystuje się znane ze średniowiecza metody obróbki szkła. Każdy wyrób szklany, który powstaje w naszej hucie, ma zielony odcień. Charakterystyczna barwa oraz liczne bąbelki powietrza nadają produktom oryginalnego wyglądu. Szkło leśne było wytapiane głównie w XIV do XVI wieku.

Ręczna produkcja szklanych elementów wymaga dużego doświadczenia i umiejętności.

Dmuchane szkło na zamówienie

Każde zamówienie wykonujemy z najwyższą starannością. Wytapianie szkła w tradycyjnej hucie pozwala uzyskać niepowtarzalne elementy, które mimo tego iż mają ten sam kształt i zdobienia, mogą się nieznacznie od siebie różnić. Grubość ścianek w poszczególnych miejscach naczynek, nasycenie barwy oraz ilość i umiejscowienie bąbelków powietrza mogą być różne, co jednocześnie jest znakiem rozpoznawczym dla leśnego szkła.

Huta Szkła Robimax działa od 1999 roku. Na przestrzeni lat, zdobyliśmy cenne doświadczenie, które pozwalają nam produkować jedynie najlepszej jakości, oryginalne szkło artystyczne. W naszym katalogu znajdują się:

Oprócz tego, zakres naszych usług obejmuje także piaskowanie szkła, dzięki czemu produkty są personalizowane. Zajmujemy się piaskowaniem monogramów, dat, imion, logotypów firm i innych.

Kontakt

Adres

ul. ks. bpa. Bernarda Bogedaina 23/U1 i U2
41-500 Chorzów (woj. śląskie)

z

Telefon

tel./fax. 32 241 24 90
mobile 501 457 614